Mit tegyünk, ha megtört az adapter kábele?
Legyünk óvatosak hajlítással, felcsévéléssel! Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a laptop töltés megszakadásának az egyik legkönnyebben előforduló oka a kábeltörés.
Világrengető titkokat nem árulunk ebben a rövid összeállításban, csupán összeszedtünk néhány olyan információt a töltő használatával kapcsolatosan, melyek felett hajlamosak vagyunk átsiklani a hétköznapokban. Pedig bizonyos szempontokat figyelembe véve sokat tehetünk annak érdekében, hogy valóban hosszú életű legyen a laptop töltő.
A megtört laptop töltő kábel veszélyei
Helytakarékosság jegyében gyakran összegombolyítjuk vagy rátekerjük a töltőre a kábelt, ez a mozdulatsor talán sokaknak ismerős lehet. Ám ez az egyik legrosszabb dolog, amit tehetünk az energiaellátásért felelő eszközünkkel, könnyen megszakadhat ugyanis a vezeték, még ha az a külső szigetelés miatt nem is látszik egyértelműen. Eközben a megtört huzalkábel viszont több veszélyforrást is rejt magában, többek között rövidre zárhatja a hálózati tápegységet és a laptop alaplapját is tönkreteheti.
Ezzel együtt szakemberek arra is figyelmeztetnek, hogy a megtört hálózati kábel az áramütés veszélyét is nagyban hordozza magában, s bizonyos esetekben akár tüzet is okozhat. Érdemes tehát mielőbb hozzáértő segítségét kérni, ha problémánk adódott a töltőkábellel.
Vélemény: a töltőn lévő kötegelővel megfelelően tárolhatjuk a kábelt ahelyett, hogy az adapterre tekernénk fel.
Mire vigyázz, ha észreveszed a törést a kábelen?
Lehetőleg ne mozgassuk a laptopot, amikor a töltő is csatlakoztatva van, ugyanis még egy kisebb mozdulatsor következtében is megtörhet a kábel. Ugyanakkor fontos azt is észben tartani, hogy soha ne vigyük olyan helyen a vezetéket, ahol beszorulhat, megnyomódhat, netán az ajtó útjába kerülhet.
Magunk is tesztelhetjük a laptoptöltő működését
Fontos többek között annak ellenőrzése, hogy minden csatlakozás kellőképpen illeszkedik-e. Ugyanakkor a nem megfelelően működő töltőről sokat elárulhat az is, ha a kábelt is alaposan megvizsgáljuk, nincs-e rajta látható sérülés. Szakemberek szerint a DC-tápcsatlakozó érintkezőjét is lényeges górcső alá venni, hogy nincs-e elgörbülve vagy éppen eltörve. S amennyiben van rajta, ellenőrizzük azt is, hogy világít-e a laptop töltő LED-lámpája.
Bízzuk szakemberre a megoldást
Hiába javítjuk meg a kábelt, nagyobb eséllyel fog ugyanott megtörni a későbbiekben is. Ha még javítható is lenne a megtört vezeték, mozgatásnak, mindennapos használatnak van kitéve, s nem marad tartós a javítás.
Ha már nem lehet javítani, akkor új laptop töltők széles választékából válogathatsz a Laptophardware webáruházban!
Röviden összefoglalva
• Minden megtört laptop töltő kábel a gépre és emberre is veszélyes
• Töltőd kötegelőjével megfelelően tárolható a kábel
• Akár egy hirtelen mozdulat is kárt tehet a vezetékben
• Feleslegesen kísérletezünk a megszakadt kábel javításával, mert újra megtörik
AC/DC notebook adapter vásárlás: szerviz szolgáltatás: laptop budapest